Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/exywavbisx/domains/euro-lohn.eu/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
euro-lohn.eu
2020-04-22 08:50:55
Dodatek dla polskich pracowników w Niemczech

Epidemia rozprzestrzeniająca się w Europie, wiąże się z wprowadzaniem ograniczeń mających wpływ na codzienne życie oraz pracę Polaków. Aby możliwe było zachowanie miejsc pracy, rządy szukają sposobów na wprowadzenie udogodnień dla pracowników dojeżdżających do pracy w Niemczech.

Władze Brandenburgii i Meklemburgii – Pomorza Przedniego zgodziły się na wprowadzenie środków pomocy finansowej, będącej odpowiedzią na wprowadzenie w Polsce 14-dniowej kwarantanny dla wszystkich osób powracających zza granicy. Jeżeli pracownicy zdecydują się na pozostanie w Niemczech, zamiast powrotu do Polski, mogą otrzymać dodatek w wysokości 65 euro dziennie. Ma to pozwolić pokryć koszty zakwaterowania i wyżywienia na terenie Niemiec. Dodatkowo członkowie rodziny pracownika, którzy również pozostają w Niemczech, mogą liczyć na 20 euro dziennie.

Komu przysługuje dodatek?

Na pomoc mogą liczyć pracownicy oddelegowani do pracy w Niemczech lub zatrudnieni bezpośrednio u niemieckiego pracodawcy. Praca w Niemczech nie powinna być krótsza niż 3 tygodnie.

Jak długo będzie wypłacany dodatek?

Obecnie możliwa jest dopłata przez trzy miesiące, czyli do 30 czerwca. Można się również starać o odzyskanie dodatku wstecz, maksymalnie od 27 marca.

W jaki sposób można wnioskować o jego wypłatę?

Wnioskodawcą jest pracodawca, który powinien złożyć deklarację w odpowiedniej instytucji – dla Maklenburgii – Pomorza Przedniego będzie to Urząd ds. Zdrowotnych i Społecznych (Landesamt für Gesundheit und Soziales), a w przypadku Branderburgii odpowiednia Izba Handlowa (IHK: Industrie-und Handelskammer).

Pracownicy powinni pisemnie potwierdzić otrzymanie środków od pracodawcy.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy lub pod numerem: 509 434 327

Zapisz się do Newslettera!