Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/exywavbisx/domains/euro-lohn.eu/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
euro-lohn.eu
2023-08-16 13:45:09
Jeden układ zbiorowy dla agencji pracy tymczasowej

Układy zbiorowe, to porozumienia zawarte przez związki zawodowe w dedykowanych branżach lub z konkretnymi przedsiębiorcami.

Wskazują, jakie warunki powinniśmy zapewnić prawnikom podczas pracy w Niemczech, aby praca była zgoda z przepisami prawa i narzuconym równouprawnieniem na stanowiskach pracy.

 

Firmy, które użyczają pracowników do Niemiec, czyli przedsiębiorstwa działające jako agencje pracy, również mogą korzystać z układów zbiorowych. Najbardziej popularne układy dla firm użyczających to iGZ-DGB oraz BAP DGB.

Układy są bardzo podobne i pracobiorcy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze zleceniami w Niemczech mają nie lada problem, aby wybrać ten właściwy – mamy dobre wieści, już od przyszłego roku układy te łączą się.

 

W czerwcu bieżącego roku odbyło się posiedzenie, aby stworzyć jeden układ, który będzie mieć wspólny cel, jasne jednolite zasady i będzie z korzyścią dla pracowników.

Wyniki głosowania ukazały, że zdecydowana większość uczestników spotkania była „za” połączeniem układów. Nowa regulacja będzie pod wspólną nazwą GVP e.V. (Gesamtverband der Personaldienstleister e.V.), a ich siedziby pozostaną w Berlinie i Muenster.

W styczniu powinna zostać udostępniona nowa wersja układu zbiorowego dla agencji pracy tymczasowej.

 

Składki członkowskie nie ulegną zmianie, a nowe agencje przystępujące do układu zbiorowego mogą liczyć na korzystne stawki składek.

Pracownicy tymczasowi skorzystają z tego połączenia poprzez lepsze prawa i większą stabilność w miejscu pracy.

Pracodawcy natomiast będą mieć jednolitą reprezentację przed władzami a co za tym idzie, silniejszy głos w sprawach ewentualnych zmian.

Przypomnimy, że aby korzystać z układów zbiorowych nie trzeba być ich członkiem.

 

Jeśli potrzebują Państwo wsparcia w zakresie interpretacji układu zbiorowego lub chcą Państwo rozpocząć użyczanie pracowników, zapraszamy do zgłoszeń poprzez formularz kontaktowy.

Zapisz się do Newslettera!