Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/exywavbisx/domains/euro-lohn.eu/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
euro-lohn.eu
2019-06-11 12:55:00
Zameldowanie w Austrii

Każdy obywatel kraju członkowskiego Unii Europejskiej ma prawo przebywać na terenie innego państwa z tego związku do trzech miesięcy bez obowiązku meldowania się.
Osoby planujące pobyt w Austrii dłuższy niż trzy miesiące muszą się zameldować.

Na dopełnienie powinności ustalone są 3 dni liczone od dnia przyjazdu.
Instytucja, która zajmuje się procedurą meldunkową to urząd miasta bądź gminy usytuowany najbliżej miejsca zamieszkania wnioskodawcy.

Procedura meldunkowa jest bezpłatna na terenie całej Austrii, natomiast kary za niedopełnienie obowiązku meldunkowego sięgają kwot od kilkuset do kilku tysięcy euro.

Prawo austriackie dopuszcza złożenie wniosku pocztą lub przez osobą upoważnioną, jednak należy pamiętać o czytelnym wypełnieniu formularzy oraz podawaniu jedynie prawdziwych informacji.
Procedura przemeldowania przewiduje miesiąc na dopełnienie formalności z nią związanych, natomiast w momencie wymeldowania wymagane jest niezwłoczne dokonanie czynności urzędowych pod groźbą kary.

Zameldowanie się w Austrii jest bezpłatne. W przypadku chęci otrzymania zaświadczenia o zameldowaniu należy zapłacić 14,30 euro.

Zapisz się do Newslettera!