Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/exywavbisx/domains/euro-lohn.eu/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
euro-lohn.eu
2019-12-31 09:14:48
Wiza Vander Elst

Polscy przedsiębiorcy mogą wysłać do pracy za granicę również obywateli Państw nienależących do Unii Europejskiej. Delegowanie pracowników do Niemiec zagwarantowane europejskimi przepisami w sprawie swobody świadczenia usług.

Jeśli planują Państwo zatrudnić w Niemczech pracowników pochodzących z państw trzecich, dokumentem umożliwiającym wysłanie zleceniobiorcy do pracy jest wiza Vander Elst.

Dzięki posiadaniu wizy możliwe jest legalne delegowanie pracowników do Niemiec.

Należy pamiętać, że pracownik nie może zostać zatrudniony w polskiej firmie tylko w celu wykonywania pracy za granicą. Zlecenie wykonywane poza granicami Polski ma mieć charakter jedynie tymczasowy. Po zakończonej pracy za granicą powinien wrócić do przedsiębiorstwa, z którego pracownik delegowany został wysłany do pracy w Niemczech.

Dział Wiz Ambasady Niemieckiej w Warszawie jest jedynym miejscem, w którym można złożyć wniosek o wizę Vander Elst dzięki której możliwe jest delegowanie pracowników do Niemiec. Ambasady w innych miastach nie przyjmują wniosków ani nie przekazują informacji na jej temat. Pracownik ubiegający się o wizę powinien złożyć wniosek osobiście – niemożliwe jest wysłanie go pocztą, czy złożenie przez osobę trzecią.

W tym celu należy wcześniej zarezerwować termin spotkania, korzystając z systemu rezerwacji na stronie ambasady. Do rozpatrzenia wniosku niezbędna jest opłata w wysokości 75 euro – należy uregulować jej równowartość w złotówkach, dlatego jej wysokość zależna będzie od kursu walut.

Składany wniosek powinien być kompletny, a każdy dokument złożony w oryginale oraz dwóch kopiach.

Dokumentami niezbędnymi do rozpatrzenia podania o wizę są:

• Dwa uzupełnione i podpisane wnioski w języku niemieckim – do pobrania ze strony ambasady

• Aktualne zdjęcia biometryczne załączone w dwóch egzemplarzach

• Paszport – oryginał należy mieć przy sobie oraz dołączyć dwie kopie dokumentu

• Pozwolenie na pracę w Polsce;

• Zaświadczenie o zameldowaniu w Polsce – od co najmniej 4 tygodni;

• Umowa między delegującym pracodawcą a odbiorcą usług za granicą

• Zaświadczenie od przedsiębiorstwa delegującego zawierające: informacje o zatrudnieniu – umowa o pracę, zaświadczenie o odprowadzaniu składek, planowany czas pracy w Niemczech oraz miejsce jej wykonywania wraz z opisem świadczonych usług;

• Dokument potwierdzający ubezpieczenie – A1 oraz karta EKUZ.

Wymienione pozycje to minimum wymaganych dokumentów. Ambasada może zażądać informacji na temat zatrudnienia czy legalności pobytu w Polsce lub uzupełnienia dodatkowych dokumentów.

Jeśli interesuje Państwa szkolenie z delegowania pracowników do Niemiec, w tym doradztwo w kwestii uzyskania wizy Vander Elst zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy lub pod numerem: 509 434 327.

Zapisz się do Newslettera!