Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/exywavbisx/domains/euro-lohn.eu/public_html/wp-content/plugins/qtranslate-x/qtranslate_frontend.php on line 497
euro-lohn.eu
2019-12-31 09:14:48
Wiza Vander Elst

Polscy przedsiębiorcy mogą delegować za granicę obywateli Państw nienależących do Unii Europejskiej. Jest to zagwarantowane europejskimi przepisami w sprawie swobody świadczenia usług.

Jeśli planują Państwo oddelegowanie pracowników z państw trzecich np. do Niemiec, dokumentem umożliwiającym wysłanie zleceniobiorcy do pracy jest wiza Vander Elst.

Dzięki posiadaniu tej wizy możliwe jest legalne oddelegowanie.

Należy pamiętać, że pracownik nie może zostać zatrudniony w polskiej firmie tylko w celu wykonywania pracy za granicą. Zlecenie wykonywane poza granicami Polski ma mieć charakter jedynie tymczasowy. Po zakończonej pracy za granicą powinien wrócić do przedsiębiorstwa, z którego został wysłany do pracy w Niemczech.

Dział Wiz Ambasady Niemieckiej w Warszawie jest jedynym miejscem, w którym można złożyć wniosek o wizę Vander Elst. Ambasady w innych miastach nie przyjmują wniosków ani nie przekazują informacji na jej temat. Pracownik ubiegający się o wizę powinien złożyć wniosek osobiście – niemożliwe jest wysłanie go pocztą, czy złożenie przez osobę trzecią.

W tym celu należy wcześniej zarezerwować termin spotkania, korzystając z systemu rezerwacji na stronie ambasady. Do rozpatrzenia wniosku niezbędna jest opłata w wysokości 75 euro – należy uregulować jej równowartość w złotówkach, dlatego jej wysokość zależna będzie od kursu walut.

Składany wniosek powinien być kompletny, a każdy dokument złożony w oryginale oraz dwóch kopiach.

Dokumentami niezbędnymi do rozpatrzenia podania o wizę są:

  • Dwa uzupełnione i podpisane wnioski w języku niemieckim – do pobrania ze strony ambasady

  • Aktualne zdjęcia biometryczne załączone w dwóch egzemplarzach

  • Paszport – oryginał należy mieć przy sobie oraz dołączyć dwie kopie dokumentu

  • Pozwolenie na pracę w Polsce;

  • Zaświadczenie o zameldowaniu w Polsce – od co najmniej 4 tygodni;

  • Umowa między delegującym pracodawcą a odbiorcą usług za granicą

  • Zaświadczenie od przedsiębiorstwa delegującego zawierające: informacje o zatrudnieniu – umowa o pracę, zaświadczenie o odprowadzaniu składek, planowany czas pracy w Niemczech oraz miejsce jej wykonywania wraz z opisem świadczonych usług;

  • Dokument potwierdzający ubezpieczenie – A1 oraz karta EKUZ.

Wymienione pozycje to minimum wymaganych dokumentów. Ambasada może zażądać informacji na temat zatrudnienia czy legalności pobytu w Polsce lub uzupełnienia dodatkowych dokumentów.

Jeśli szukają Państwo pomocy oraz doradztwa w kwestii uzyskania wizy Vander Elst zapraszamy do kontaktu poprzez formularz zgłoszeniowy lub pod numerem: 509 434 327.

Zapisz się do Newslettera!